Tehnilised tekstiilid

Omades Põhjamaade ja Baltikumi kõige suuremat ning modernsemat vatiinitootmist ja tekstiiljäätmete ümbertöötlemist toodame laias valikus vatiine, nõeltorgitud ning up-cycle materjale.

Tehnilised tekstiilid ja pakendid valmivad up-cycle materjalidest. Samuti toodame sisupatju mööblitööstusele, kus kasutame erinevaid tootmisülejääke nagu tekstiilijäätmed ja poroloon, segades neid kiudude või sulega.

Vatiinid

Pakume laias valikus erineva koostise ja kaaluga vatiine.
Vatiinide koostises kasutame laias valikus naturaalseid kiude (puuvill, lambavill, kaamelivill, kašmiir, siid, viskoos), sünteetilisi kiude (polüester ja kõrgtehnoloogilised sünteetilised kiud) ning taaskasutatud- ja upcycle kiud.

Heliisolatsiooniks ja dekoratiivpaneelideks pakume jäigemaid ja suurema tihedusega, kuni 500 g/cm, materjale.

Meie vatiine kasutatakse laialdaselt mööbli- ja vooditootmises, kodutekstiilides ja rõivatööstuses jne.

Nõeltorgitud materjalid

Pakume laias valikus kvaliteetseid nõeltorgitud materjale, näiteks mööbli- ja ehitusmaterjalitööstustele.

Nõeltorgitud materjali või n.ö. vertikaalse koega vilti pakume tihedusega 110 g/m2 kuni 500 g/m2. Õhemad nõeltorgitud materjalid leiavad kasutust pehmemööbli tootmises, filtrimaterjalina, puhastuslappidena jne.

Nõeltorgitud materjalide koostises kasutame naturaalseid kiude (puuvill ja viskoos), sünteetilisi kiude (polüester ja kõrgtehnoloogilised sünteetilised kiud) ning taaskasutatud- ja upcycle kiude.

Up-cycle materjalid ja pakendid

Omame võimekust käidelda suures mahus nii enda kui ka laiemalt tekstiilitööstuse tekitatud tekstiiljäätmeid. Kokku toodame 1200 tonni Up-Cycle materjale aastas.

Up-cycle materjalidele anname uue elu valmistades nendest pakendeid, taaskasutatavaid viltpakendeid ja teisi tehnilisi tekstiile. Samuti toodame ka sisupatju mööblitööstusele, kus kasutame ära erinevad tootmisülejäägid nagu tekstiiljäätmed ja poroloon, segades neid kiudude või sulega.

Sisupadjad

Pehme mööbli tööstusele pakume laias valikus kvaliteetseid sisupatju.

Sisupatjade kattematerjalina kasutame sulekindlat kangast, puuvillast kootud kangast ning kiudkangast. Valikus on nii ühe- kui mitmekambrilised püürid. Täidisena pakume erinevaid sule, kiu, porolooni ja/või upcycle kiudude segusid.

Peame oluliseks, et materjalide tooraine oleks ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud ja kogu tootmisprotsess oleks toimunud keskkonda säästvalt.